זה יכול להיות קשה לשמור על ילדינו מחוץ למסכים בעיקר שאנו נמצאים במהלך חופשת הקיץ.

אם ילדיכם כמו ילדי הם בטח באופן קבוע מחפשים באופן קבוע את השלט הטלווזיה, את שלט קונסולת המשחקים וכמובן את נטבלט,הנייד והמחשב הביתי….. ואתם באופן קבוע, כמוני, מעירים דיייי מספיק…..

אז הינה מספר אלטרנטיבות למסכים, נסו אותן – לא יזיק ?

הציבו באמצע הסלון עמדת יצירה עם כל מה שאפשר לחשוב עליו. עיתונים,מספריים,דבק,טושים,צבעים,צבעי גועש ואפילו את הנצנצים המעצבנים האלו שקשה להיפטר מהם…. מבלי שתשימו לב הם ידיעו לשם בהתחלה בליווי התוכנית האהובה ואח"כ גם בלעדיה.

צאו החוצה, הגיע הזמן להיזכר איך משחקים קלאס,גומי,כדורגל… פזרו כדורים, ואפילו קצת אתי חפירה ודליים. הציבו ממטרה ורוצו בתוכה ואח"כ היפכו את השטח הרטוב לגינת ירק. אם תביאו סל עם אוכל ניתן יהיה לקנח בפיקניק נחמד.

לכו לספרייה – טיול קצר לספרייה העירונית יכול להצית את סקרנות הילדים לתחומי פעילות משותפים. עיון במגזינים,ספרים יכול להוביל לבישול ארוחה משפחתית ביחד או לביצוע ניסויי מדע פשוטים.

הורידו את כובע היוזם וחבשו אותו על ראש ילדיכם. תנו להם ליזום פעילות ולהדריך את המשפחה בביצועו תופתיעו לגלות כמה יצירתיים הם.הבטיחו לעצמכם שתיהיו בלתי בקורתיים ותשתפו פעולה עם כל רעיון שהוא כל עוד הוא אינו מסכן אותכם ואת ילדיכם. ילדים נוטים לאלתר ביצירתיות את הלך המשחק וגם משחק שהתחיל כמשעמם מהר מאוד הופך להיות מרתק ומעניין בייחוד שילדיכם הם יוזמיו. נסו לשלב את הפעילות בפעילות מחוץ לבית על מנת לאפשר לילדיכם ללמוד להעריך את הסביבה בה הם חיים.

לכו למחסן והוציאו ממנו ברגים,מנורות,חוטים,צינורות, בטריות נסו ליצור ביחד רובוט או סתם ייצור בלתי מוגדר היצירתיות המשותפת תגרום לכם להפוך את ה"זבל" לזהב.

עשו משהו למען האחרים, יצרו פרוייקט שעוזר לשכונה – עזרו למבוגרים ללוות את טיולי הכלבים, הקימו ספריית קח והשאר ברחוב, בנו תחנת האכלה לציפורים חשבו על פרוייקט משפחתי שניתן לעשות ביחד.

חפשו פעילות משותפת המתאימה לילדיכם באפליקציית "רדי" תוכלו למצוא פעילויות ועסקים המציעים את שירותיהם להנעמת זמן הביחד שלכם. היתרון ב"רדי" שהיא מראה לכם רק פעילויות בסביבתכם הקרובה כך שאין צורך לארוז מזוודה.

ובימים שההורים לא פנויים?

הזמינו חברים או לכו אליהם. אם קשה למצוא חבר זמין, ניתן להשתמש באפליקציות כמו אפליקציית "רדי" שתמצא עבורך את החבר הזמין בלחיצת כפתור.

 

                                    תהנו.

השארת תגובה